A világválság negatív hatásai csökkenthetők! Eláruljuk hogyan!

Hiteligényléskor a legtöbbek fejében megfordul, hogy mi lesz, ha ismét megrengeti a világot a recesszió. A félelemnek van alapja, hiszen megfigyelhető, hogy bizonyos időszakonként újra és újra felüti a fejét a világválság. Gondoljunk csak a 1930-as, vagy a 2008-as krízisre, de sajnos a gazdaság most is bizonytalan lábakon áll.
 
2020 az újabb recesszió éve
 
Az elemzők – a gazdasági mutatók és az állampapír hozamok alakulása alapján – már tavaly azt állították, hogy a világválság küszöbén állunk. De arra senki nem számított, hogy mindezt a COVID-19 járvány megjelenése fogja előidézni.
 
A vírus miatti korlátozó intézkedések egy sor iparágat sodortak nehéz helyzetbe, így az első probléma azzal kezdődött, hogy nagyon sok ember veszítette el a munkáját. Természetesen a munkanélküliségi ráta növekedésével együtt jelentős gazdasági visszaesést is tapasztalhattunk.
 
A válságok a hiteleseket fokozottan érintik, hiszen a recesszió hatására az emberek élete alapjaiban változhat meg, amely a fizetőképességükre is jelentős befolyást gyakorolhat. Az állam több intézkedéssel – például a hitelmoratóriummal – támogatta a kölcsönnel rendelkezőket.
 
A moratórium ideiglenes megnyugvást jelenthet a hiteligénylők számára, azonban sajnos még nem látjuk a válság végét, így az intézkedések sem biztos, hogy pozitívan hatnak majd rájuk.
 
A fenntartásokat az okozza, hogy a moratórium időszaka alatt a fennálló tartozás tovább kamatozik, a tőketartozás halmozódik, tehát növekszik a visszafizetendő összeg is.
 
Jobb helyzetben van hitelesként, mint 2008-ban!
 
Sokaknak bosszúságot okozhat hitelfelvételkor, hogy szigorúbban szabályozott a jövedelem és a fedezetként felajánlott ingatlan terhelhetősége, de jelentősebb kamatemelkedés esetén rendkívül jól jöhet, ha van a jövedelmükben tartalék. Ez a változás, illetve a deviza alapú kölcsönök arányának csökkenése megakadályozhatja, hogy egy gazdasági válság olyan következményekkel járjon, mint 12 évvel ezelőtt.
 
A kamatemelkedés azonban még mindig komoly problémát okozhat. De még ha a fix törlesztőrészletek miatt a kamat nem is növekszik, akkor is kockázatos, ha valaki a recesszió miatt elveszíti a munkahelyét.
 
Szerencsére ma már léteznek olyan lehetőségek, amelyek biztonságot nyújthatnak Önnek a szorult élethelyzetekben is. Ilyen az Union-Optimális Törlesztésvédelem szolgáltatásunk.
 
Az UNION-Optimális Törlesztésvédelem olyan egyedi megoldás, amely a kölcsön futamideje alatt védelmet nyújt a hiteles számára.
 
A biztosító átvállalja a fizetési kötelezettségét abban az esetben, ha nem képes fizetni, munkanélküliség, keresőképtelenség, balesetből adódó kórházi ellátás, baleseti eredetű egészségkárosodás, maradandó, 70%-ot meghaladó egészségkárosodás vagy haláleset miatt.
 
A kockázatviselés a futamidő bármely pillanatában, bármilyen hitel, lízingszerződés és lakástakarék pénztár mellé megköthető – lakáshitelre, autóhitelre, áruhitelre, szabad felhasználású hitelre, autólízingre illetve lakáslízingre, és lakástakarék pénztári szerződésekre is.
 
A legnagyobb válságok okozta kockázatoktól is megszabadulhat, ha bebiztosítja magát az Union-Optimális Törlesztésvédelemmel.
 
Tudjon meg többet szolgáltatásunkról, vagy töltse ki kalkulátorunkat, és kérjen személyre szabott ajánlatot!